Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 19:20
 
Vanlı çocukların ve gençlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgisi
- Haberi
Vanlı çocukların ve gençlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgisi

Vanlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgisini göstermek için her yolu denedi. Çocukların sevgisi ise dikkat çekti. 

Ziya Türk'ün Haberi / VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Vanlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgisini göstermek için her yolu denedi. Çocukların sevgisi ise dikkat çekti. 

Gerek yol güzergahında, gerekse miting alanında çocukların ve gençlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulunması ve ona ulaşmak için her yolu denemeleri gözden kaçmadı.

ÇOK İSTEDİ ALLAH CUMHURBAŞKANI'NI ONA GÖRDERDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Van’a geleceğini öğrenen 10 yaşındaki bedeni küçük yüreği büyük Akbatu Kürkcü, annesine onu çok görmek ve sarılmak istediğini söylüyor. Ancak okulu olduğu için okuluna gitmek zorunda kalıyor. 

Akşam annesi eve döndüğünde “Anne bugün Cumhurbaşkanımızı gördüm ve sarıldım” diyor  ve anlatmaya devam ediyor, “Anne bahçede oynuyorduk, bir baktım Cumhurbaşkanımız okulumuzun bahçesine gelmiş, koştum sarıldım. Heyecandan ve sevinçten ağlayacaktım kendimi zor tuttum. Ama atkısının parfümü çok güzel kokuyordu” diyor. 

Oğlunun şaka yaptığını düşünen annesi öğretmenini arayıp soruyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ferit Melen Havalimanı’ndan miting alanına gelirken yol üzerinde bulunan Bil Koleji’nin önünde otobüsü durdurup indiğini ve okulun bahçesindeki öğrencileri çat kapı ziyaret ettiğini öğreniyor. 

Bunun üzerine oğluna “Oğlum bir şeyi temiz kalple ve samimi olarak istediğinde, sen ona gidemesen de Allah onu sana gönderiyor. Bak gördün mü sen görmeyi ve sarılmayı çok istiyordun, Allah Cumhurbaşkanı’nı sana göndermiş” diyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Van ziyaretinde Vanlılar'dan sevgi seli

Cumhurbaşkanı’na yazdığı mektubu pankart yaparak miting alanına gelen küçük bir çocuğun mektupunda, “Canım Başkanım. Yıllardır benim tek hayalim bir defa da olsa size sarılmaktır. Ne olur izin verin yanınıza gelmeme ve bu hayalimi gerçekleştirmeme. Çok ağladım bu hayalimin gerçek olması için ama bir türlü gerçekleşmedi. İnşallah bu sefer gerçekleşsin diye Allah’ıma çok dua ettim…” ifadeleri yer alıyordu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Van ziyaretinde Vanlılar'dan sevgi seli

Bir başka çocuk ise çizdiği resimde yer alan Türk Bayrağı’nın etrafına kalp işaretleri yapmış ve “Benim Canım Başkanım” yazmış.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Van ziyaretinde Vanlılar'dan sevgi seli

Sırtına Türk Bayrağı bağlanmış bir küçük kız ise minik elleri ile rabia işareti yapıyordu. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

  •  
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı