Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 09:45
 
Usta öğreticilere oryantasyon eğitimi
Eğitim Haberi
Usta öğreticilere oryantasyon eğitimi

Muş’un Malazgirt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitim verecek olan usta öğreticilere oryantasyon eğitimi verileceği belirtildi.
Oryantasyon hocası Erhan Umurtağ tarafından verilecek eğitimlerle ilgili bilgi veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fehmi İbek, "Kursu başarı ile tamamlayanlar, bu belge ile kurs açabileceklerdir. Kursa, Malazgirt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmen ve usta öğreticileri katılacak. Bu açılacak kursa tüm usta öğreticiler gitmek zorundadır. Halk eğitim merkezlerinde görev yapan ve yapacak olan usta öğreticiler, mesleki tecrübesine katkı sağlamak amacıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün emirleri doğrultusunda öğretmen ve usta öğreticilerimize hizmet içi eğitim kapsamında oryantasyon kursları veriliyor. Bu hizmet içi eğitimi almayan öğretmen ve usta öğreticiler, kurs açamayacaktır. O yüzden bu kursun çok büyük bir önemi vardır. Bu yapılacak kurs sonunda bir sınav olacak ve bu sınavda başarılı olan öğretmen ve usta öğreticilere ’oryantasyon’ belgesi verilecek. Bu belgeyi almayı hak eden kursiyerler, diledikleri halk eğitim merkezlerinde kurs açabilecekler" diye konuştu.
Usta öğreticilere oryantasyon eğitimi verecek Erhan Umurtağ ise, usta öğreticilere verilecek oryantasyon eğitimi sonunda 50 soruluk bir değerlendirme sınavı yapılacağını belirterek, “Sınavda 45 veya üzeri puan alan usta öğreticilere kursu başarılı bir şekilde bitirdiklerine dair belge verilecektir” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı