Haber Detayı
03 Nisan 2018 - Salı 10:06
 
Necdet Takva : İş Aramayın İş Kurun
Van Haberi
Necdet Takva : İş Aramayın İş Kurun

VAN TSO Yönetim Kurulu Başkanı Nevdet Takva Van Fm' de konuk olduğu Van' da Gündem programında önemli açıklamalarda bulundu.

Van' ın genç nüfusa sahip olduğunu belirten Takva , gençlerin iş aramaması lazım , onlara iş kurmamız lazım. Yani kendi işini kuran bir genç insan hem kendi yaşamını idame ettirebilir , gelir kaynağına sahip olabilir hem de ailesine bu anlamda kaynak oluşturabilecek duruma gelir. Ayrıca kendisi ile beraber istihdam da sağlamış olacak. O yüzden bu çağrıda bulunmak istiyorum ''İş Aramayın İş Kurun'' diyoruz. Bunu sadece demekle de olmuyor , bunun zeminini güçlendirmek gerekiyor. Sürdürülebilir Bir Girimşicilik Akademisi gibi projeler bu gençlerin özellikle işe nereden başlayacaklarını , nasıl bir eğitimden geçmeleri gerektiğini , kaynaklara nasıl erişeceklerini , KOSGEB' in , Kalkına Ajansının desteklerine , Tarım Kırsal Kalkınma desteklerine , Avrupa Birliği desteklerine nasıl erişim sağlayabileceklerini , proje fikirlerini nasıl hayata geçirebileceklerine yönelik bir proje ile destek vereceğiz.'' dedi. 

Aynı zaman da Vergi Terkini konusuna değinen Takva , ''İsmi zikredilen eski bakanlardan Cevdet Yılmaz ve Mehmet Şimşek'ten yüzde 50 indirim yapılacağı konusu gündeme gelmişti. Tevafuk oldu , Cevdet Yımaz Van' a geldi ve kendisi ile bu konuyu konuşma fırsatını elde ettim. Toplantı da şayet Cevdet Yılmaz deseydi evet biz böyle bir söz verdik , ben o an seçimden çekilecektim. Çünkü biz esnafımızın işini kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Kendisine sorduğumda verdiği cevap ''seçim sürecindesiniz , bizi bu işlere karıştırmayın. Varsa böyle bir konu bunun muhattabı Maliye Bakanlığı' dır'' diye cevap verdi. Vergi borcu olan insanları böyle bir beklentiye sokmanın bir anlamı yok. '' açıklamalarında bulundu.

 

 

Kaynak : vanfmhaber.com

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı