Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 13:05
 
Malazgirt’te ‘Köylere Hizmet Götürme Birliği’ toplantısı
Genel Haberi
Malazgirt’te ‘Köylere Hizmet Götürme Birliği’ toplantısı

Muş’un Malazgirt ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliğinin olağan meclis toplantısı yapıldı.
Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı başkanlığında Malazgirt Kültür Merkezinde yapılan toplantıya Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) üyeleri katıldı. Kaymakam Soner Kırlı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından, Mühendis Yunus Şahin tarafından birliğin gelir ve gideri hakkında bilgi verildi.
Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı, bu yıl içerisinde birçok köyün su sorununu çözdüklerini belirterek, “Hazırladığımız raporlar doğrultusunda bu yıl içerisinde birçok köyümüzün su sorununu çözmek için girişimlerde bulunduk. Çok şükür 2018 yılı itibariyle su sorunu olan çok az köyümüz kaldı. Bu yıl içerisinde birliğimize gelen paralarla köylerimizin yolları ve köy içi parke düzenlemelerine ağırlık vereceğiz. Köylerimizin tüm ihtiyaçlarını biliyoruz. Devletimizin bizlere sağladığı imkânlar doğrultusunda, köylerimizdeki tüm sorunları çözmeye çalışacağız. 2018 yılı ilçemiz için kalkınma yılı olacaktır” ifadelerini kullandı.
Muhtarların aralarında yaptığı seçim sonrası, Malazgirt ilçesi birlik üyeliğine Karakaya Muhtarı Mehmet Muhsin Özkahraman ve Beşçatak Köyü Muhtarı Cemil Yıldız seçildi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı