Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 12:20
 
Bitlis’teki metruk binalar yıktırılıyor
Genel Haberi
Bitlis’teki metruk binalar yıktırılıyor

Bitlis Belediyesi, vatandaşların talep ve şikayetleri doğrultusunda şehirde tehlike arz eden metruk yapıları yıktırıyor.
Bitlis’te metruk halde bulunan ve halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki yapılar, gelen talep ve şikayetler doğrultusunda tek tek tespit edilirken, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından da yıkımları gerçekleştiriliyor.
Yanma ve yıkılma tehlikesi bulunan, başıboş hayvanların, madde bağımlı insanların ve yasa dışı işleri meslek haline getirmiş kişilerin mesken tuttuğu, özellikle de küçük yaştaki çocuklar için çok büyük risk taşıyan terk edilmiş yapılar, halk sağlığını ve güvenliğini önemli derecede tehdit ediyor.
Bitlis Belediyesi, bu tür özellikleri taşıyan metruk yapıları tespit ederek sahipleri ile iletişime geçiyor ve yapı sahiplerinin rızasını aldıktan sonra yıkım işlemini uyguluyor.
Yıkım çalışmalarını yakından takip eden mahalle sakinleri, belediyenin böyle bir çalışma yapmasından memnuniyet duyduklarını dile getirerek, yıllardır sorun haline gelen metruk evleri yıktığı için Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu’na da teşekkür ettiler.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı